Elite Mentality – nastaw się na sukces

Na moim poprzednim blogu (to naprawdę było tak dawno temu? ) bardzo często poruszałam tematy związane z motywacją, mentalnością, pewnością siebie. Kształtowania siebie jako istoty nie tylko sprawniejszej, o pięknym ciele, ale także świadomej swoich mocnych i słabych stron, a także umiejętnego ich wykorzystywania do osiągania swoich celów.

To nie jest sprawa prosta i pomimo, że mam już swoje 25+ ( 😉 ), to wciąż się tego uczę, jak zapewne każdy z nas. Wielokrotnie zapewne spotkaliście się w życiu z sytuacją, że robiliście coś, co sprawia Wam frajdę. I nagle wydarzyło się coś, co z Waszej winy czy też nie, całkiem pokrzyżowało Wam szyki. Spowodowało złość, smutek, żal. Odpuszczacie. Część osób po jakimś czasie zbiera się w sobie i wraca do gry, część wycofuje i nie osiąga tego, do czego dążyło. 

Najlepsi pokażą Wam drogę na szczyt

Ponieważ zawsze lubiłam o sobie myśleć jako o osobie z tej pierwszej grupy, staram się szukać inspiracji w wielu miejscach. Dlatego gdy jakiś czas temu zetknęłam się z podcastem Elite Mentality, którego autorem jest Cyprian Majcher, wiedziałam, że to strzał w dziesiątkę.

Podcast opiera się na rozmowach z wybitnymi sportowcami, którzy osiągnęli mistrzostwo w swoich dyscyplinach (choć nie tylko ze sportowcami). Są wśród nich zawodnicy crossfit, pływacy, kierowcy, piłkarze. Podczas każdej z tych rozmów dowiadujemy się, jak wyglądała ich droga na szczyt, jak wygląda ich codzienność, a także to jakie cechy charakteru i nastawienie mentalne doprowadziło ich do miejsca, w którym się znajdują. 

Kogo spotkacie w Elite Mentality?

Mam kilka swoich ulubionych odcinków i serdecznie Wam je polecam.

  • Miłosz Brzeziński. Zaczynam od nie sportowca, lecz psychologa, którego poczucie humoru i umiejętność rozpoznania i opisania tego, co nami kieruje jest wręcz wspaniała.
  • Adam Bielecki, którego przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Bardzo podobała mi się swoboda wypowiedzi, jak również oczywiście ich treść. 
  • Robert Karaś, Mistrz Świata i rekordzista Triple Ultra Triathlonie (11,4 km pływania, 540 km na  rowerze i na deser 126,6 km biegu). Czy to nie mówi sam za siebie? Dużo dowiadujemy się o jego celach (zaskoczyło mnie to, dlaczego wybrał triple ultra, polecam wysłuchać) a także mentalnym podejściu, które przy takiej wytrzymałościówce ma ogromne znaczenie. 
  • Sebastian Karaś, zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa. Brat Roberta, jako pierwszy wpław przepłynął Bałtyk. Zdziwiłoby Was, jak wiele przygotowań i niuansów wymaga taki wyczyn.
  • Krzysztof Hołowczyc. Tego podcastu słuchałam dość niedawno i zaskoczyło mnie to, ile motywacji i inspiracji mi dał. Krzysztof to fajny facet!
Elite Mentality  Krzyzsztof Holowczyc i Cyprian Majcher
Krzysztof Hołowczyc i Cyprian Majcher (zdjęcie jak i pozostałe pochodzi z fb Elite Mentality)

To moje ulubione, aczkolwiek znajdziecie tam wiele innych, naprawdę świetnych rozmów. Wśród gości są też między innymi Kuba Mauricz, Ula Radwańska, Maciek Bielski, Paweł Korzeniowski, Bronek Olenkowicz, Szymon Kołecki czy Miłosz Staworzyński. Z niektórymi z nazwisk gości spotkałam się pierwszy raz (w końcu nie znam wszystkich sportowców w Polsce 😉 ), ale cieszę się, że mogłam ich poznać właśnie dzięki takim rozmowom. 


Cyprian w rozmowie z Przemkiem Saletą

Jeśli więc będziecie mieć czas i ochotę, zachęcam! (przyznaję, że ja słucham tego głównie gdzieś w drodze albo robiąc cardio 🙂 ).

Please follow and like us:

Comments are closed.